Mgr. Lucie Hošková

Lucie Hošková
Vzděláním jsem zooložka a pedagožka. Dlouhodobě působím v České společnosti ornitologické, v současnosti jako vedoucí oddělení práce s veřejností. Mou hlavní náplní práce je fundraising, tedy hledání a získávání nových zdrojů a partnerství pro ochranu a výzkum ptáků. Profesně mě nejvíce zajímá navazování vztahů se členy a dárci ČSO a jejich další prohlubování. Věřím totiž v sílu společenství lidí, kteří společně dokážou pečovat o zdravé životní prostředí.
 
S péčí o životní prostředí chci pomoci i v Roztokách, jejichž okolní příroda a krajina je krásná a stále ještě bohatá, ale současně i velice zranitelná. Ostatně znám to tu od dětství, kdy jsem o víkendech a prázdninách prošmejdila kdejaký kout. V roce 2008, již s manželem a dvěma dětmi, jsem zakotvila v Žalově natrvalo.
 
Byla jsem členkou prvního výboru lesní mateřské školky, působila jsem v městské komisi pro životní prostředí, zachraňovala rorýsí hnízdiště před zazděním… Mohli jste se se mnou potkat při vycházkách za pozorováním skřivanů, krutihlavů, potápek i morčáků. Ovšem nejraději s celou rodinou dobrovolnicky pomáhám Sdružení Roztoč. Ptáky ráda pozoruji i ve volném čase, ale stejně tak si ráda udělám čas na dobrou knihu, divadlo nebo koncert, každý začátek července mě najdete na Smetanově Litomyšli.
 
Jsem přesvědčena, že jsou to právě místní lidé, co dělá z Roztok tak skvělé místo pro život, a proto se od začátku snažím pro zdejší život –⁠ lidský i ptačí –⁠ také něco dělat.