Doplňme erudici zkušených o energii mladých!

Kromě prvních pár dnů svého života, které jsem strávil v porodnici, žiji v Roztokách celý svůj život. Právě naše město – naše Roztoky a Žalov – jsou pro mě srdcovkou. Také proto mi není jedno, co a jak se s ním bude dít. Moc dobře znám naši roztockou základku, a to i přesto, že jsem ji opustil dříve než po deváté třídě. V současné době totiž studuji víceleté Gymnázium Jana Nerudy v Praze na Malé Straně. Je mi 18 let.

V Roztokách mě můžete asi nejlépe znát ze skautského prostředí, ve kterém se pohybuji už od útlého věku. Ať už jako malému skautovi či teď, jako vedoucímu, mi myšlenka skautingu vždycky dávala smysl a ideály, ke kterým mě celý život vede, jsem si zcela osvojil. Nejbližší mi je teze, že by člověk měl zanechat svět lepší, než jaký jej našel. 

Kromě skautingu se samozřejmě pilně věnuji studiu. Ze školy se snažím vydolovat maximum, a tak stojím v čele skupinky lidí, která pořádá vždy na podzim připomínkovou akci k 17. listopadu, v březnu studentskou přednáškovou konferenci NeruDny a mnoho dalšího. Díky škole jsem se též nadchl pro mezinárodní koncept modelu Organizace spojených národů (MUN). V tomto rámci se účastním výjezdů na zahraniční konference a vedu studentský tým, který pomáhá s přípravou pražské konference, na níž každoročně vítáme kolem šesti set zahraničních delegátů.

V letošních podzimních volbách kandiduji do zastupitelstva města za Roztoky sobě, protože mi není jedno, jakým způsobem bude naše město řízeno. Mám velikou radost, že mohu být součástí Roztok sobě. Jsme parta lidí, která vnímá mladé lidi jako rovnocenné partnery. Myslím si, že skupinu zkušených komunálních političek a politiků, kteří byli zvoleni už několikrát a rozumějí problémům našeho města, je potřeba trošku omladit a přinést do zastupitelstva svěží energii. Domnívám se, že právě to je klíč k úspěšné spolupráci mezi generacemi. Každého z nás trápí jiné potíže a má jiné potřeby. Pojďme spolupracovat a poskládat z našich vizí a zkušeností velkou skládačku. Skládačku s plánem pro lepší město. Pro lepší Roztoky a Žalov.

Členové sdružení